• tel. +48 501 288 792

5 zalet bagażników dachowych

bagażu

Niejednokrotnie przed długą podróżą stajemy przed koniecznością zwiększenia powierzchni bagażowej i chcemy, by rzeczy osobiste lub drogi sprzęt były zabezpieczone zarówno na dużych zakrętach, ale też przed wzrokiem potencjalnych złodziei. Najlepszą formą zwiększenia ładowności auta są coraz bardziej popularne bagażniki dachowe.

Najlepszy do przewożenia sprzętu sportowego

Często okazuje się, że narty czy sprzęt do sportów wodnych są zbyt duże, by móc umieścić je w bagażniku z tyłu auta. Wtedy bagażniki dachowe to najlepszy sposób na to, by zabezpieczyć sprzęt, ale też zachować miejsce na pozostałe bagaże.

Zwiększenie ilości miejsca

Najbardziej oczywista zaleta boxu dachowego to przede wszystkim zwiększenie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania bagażu. Największe zapotrzebowanie na ten rodzaj bagażu można dostrzec wśród młodych par, które często decydują się na jego zakup, po pojawieniu się na świecie nowego członka rodziny.

Ułatwienie dla biznesu

Wykorzystanie boxów dachowych ma duże zastosowanie w biznesie. Nie wiążę się tylko ze zwiększeniem ładowności, ale także na ochronie tapicerki czy dywanu wewnątrz tylnego bagażnika. Często służą one do przewożenia brudnych lub zanieczyszczonych przedmiotów, które mogłyby zabrudzić resztę bagażu.

Stabilne i pewne mocowania

Bagażniki dachowe pozwalają na przewożenie dodatkowych obciążeń bez wpływu na mobilność pojazdu. Można je w łatwy sposób zamontować na dachu za pomocą zacisków i uchwytów i mieć pewność, że bagaż nie ulegnie uszkodzeniu lub obluzowaniu.

Nowoczesny design 

Duża liczba modeli, kształtów i kolorów bagażnika decyduje o tym, że można dobrać je do stylu auta. Coraz częściej są one wyróżniane w konkursach dotyczących wzornictwa oraz designu, co wskazuje, że nie tylko ich funkcjonalność, ale też wygląd jest istotny dla użytkowników.