• tel. +48 501 288 792

Kiedy warto wynająć bagażnik dachowy?

kiedy wynając bagażnik

Bagażnik dachowy może bardzo znacznie powiększyć możliwości transportowe każdego samochodu. Dzięki dodatkowej przestrzeni bagażowej można przewieźć większą ilość ładunku bez konieczności niebezpiecznego upychania ich w kabinie. Bagażnik dachowy daje także możliwość komfortowego przewozu sprzętu sportowego, lub długich przedmiotów różnego rodzaju, np. drabiny potrzebnej przy pracach na działce. Największą zaletą bagażników dachowych jest to, że korzystanie z nich jest bardzo wygodne, a przewożone ładunki są bezpieczne i nie ma ryzyka, że uszkodzą nasz samochód.

Rodzaje bagażników dachowych

Bagażniki dachowe są dostępne w różnych typach i modelach. Największą popularnością cieszą się boxy dachowe. Są to wykonane z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych pojemniki ze specjalnymi pokrywami. Przewożony ładunek jest umieszczany wewnątrz, a pokrywa chroni bagaż przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zgubieniem czy zabrudzeniem.

Dostępne są również specjalne bagażniki dachowe do przewozu rowerów. Koła jednośladów umieszcza się w specjalnych rynnach transportowych, a ramy mocuje wytrzymałymi zamknięciami. Cała konstrukcja jest bardzo stabilna i po właściwym zamocowaniu rowerów nie trzeba się obawiać, że mogą one spaść.

Poza tym istnieją także tradycyjne bagażniki dachowe w postaci poprzeczek mocowanych do relingów dachowych lub do specjalnych uchwytów. Dają one możliwość przewozu ładunków, które odpowiednio zamocujemy do belek i unieruchomimy za pomocą różnych dostępnych akcesoriów transportowych.

Kupić czy wynająć?

Każdy zainteresowany skorzystaniem z możliwości, jakie daje bagażnik dachowy, stawia sobie pytanie czy bardziej opłacalny jest zakup bagażnika, czy raczej jego wynajęcie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem zależy od tego, jakie są nasze potrzeby przewozowe. Ceny bagażników są dość wysokie, a opłaty za wynajęcie niewygórowane. Jeśli mamy zamiar korzystać z bagażnika tylko sporadycznie, np. z okazji wakacyjnego wyjazdu z rodziną czy jednorazowego przewozu ładunku o większych gabarytach, wówczas lepiej rozważyć skorzystanie z oferty licznych wypożyczalni. Jeśli jednak wyjeżdżamy dość często lub jesteśmy zapalonymi rowerzystami i regularnie mamy zamiar wozić ze sobą swoje rowery, wtedy najlepszą opcją może okazać się zakup.